Ile kosztuje remont kuchni?

Remont kuchni w Warszawie czy jakimkolwiek innym większym mieście w Polsce może być dość czasochłonny. Wykonywanie go samodzielnie zwykle mija się z celem. Tylko profesjonalista o dużym doświadczeniu oraz wiedzy będzie znał najlepsze rozwiązania w niskich cenach. Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno na pomyłkach, jak i na sprzęcie – ale nie tylko. W ten sposób cały proces przebiegnie szybciej i sprawniej, a to jest przecież najważniejsze! Od czego warto zacząć remont i na co zwrócić uwagę? 

Cennik usług budowlanych w Warszawie – ile zapłacisz?

Cennik usług budowlanych w Warszawie będzie różnił się w zależności od tego, jakiej firmie zlecisz prace. Ważne jest jednak to, aby nie próbować na tym zbytnio oszczędzać. Tylko profesjonalista będzie w stanie wykonać wszystko szybko i sprawnie, a takie osoby oczekują stosownego wynagrodzenia. Przykładowe ceny to np.:

  • malowanie dwukrotnie na biało – 12 zł/m²;
  • montaż sufitów podwieszanych – 70 zł/m²;
  • układanie płytek na podłodze – 110 zł/m²;
  • montaż gniazd i włączników – 30 zł/szt.

Na początku warto wyszczególnić wszystkie prace, które będzie trzeba zrealizować. Wtedy będziesz mógł oszacować, ile kosztował cię remont kuchni. To bez wątpienia pomoże w zapewnieniu odpowiednich środków finansowych.

Odgrodzenie kuchni od salonu – jak to zrobić?

Nowe mieszkania dostępne na rynku często nie mają osobnej kuchni. Łączy się ją z salonem, co może być jednocześnie wadą i zaletą. Takie rozwiązanie ułatwia dostęp do tego miejsca, ale z drugiej strony może rozpraszać w ciągu dnia. Z tego powodu odgrodzenie kuchni od salonu ma duże znaczenie. Można zrobić to na wiele różnych sposobów, np. za pomocą regału, stołu czy kwiatów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odgrodzenie wykonać też za pomocą szklanej ścianki lub przez stworzenie baru czy wyspy albo innej zabudowy kuchennej. 

Zobacz też:  Marynata do schabu – sekrety perfekcyjnego smaku

Innym ciekawym pomysłem może okazać się wykorzystanie sofy, którą postawisz pomiędzy częścią kuchenną a dzienną. Pamiętaj jednak wtedy, aby wybrać taką z eleganckim tylnym obiciem. 

Remont kuchni – jakie sprzęty są ci potrzebne?

Remont kuchni oznacza przede wszystkim spory wydatek na meble oraz sprzęty. Warto zainwestować w urządzenia dobrej jakości, które posłużą przez długie lata. Aby jednak nie przepłacać, poświęć chwilę i zastanów się, które z nich będą naprawdę niezbędne. Weź pod uwagę, czy:

  • wolisz płytę indukcyjną, czy gazową;
  • często korzystasz z piekarnika;
  • korzystasz z mikrofalówki;
  • używasz zmywarki do naczyń;
  • często robisz kawę albo herbatę;
  • regularnie pieczesz ciasta.

Dzięki temu będziesz mógł wypisać wszystkie sprzęty, z których korzystasz, a następnie zdecydować się na zakup. Jeśli np. od dawna korzystasz z diety pudełkowej, zmywarka czy piekarnik nie będą konieczne. W niektórych domach przydatny może okazać się dodatkowy elektryczny grill, a w innych nigdy nie zostanie on wykorzystany.

Remont kuchni – warto go dokładnie przemyśleć

Remont kuchni prawdopodobnie pozytywnie wpłynie na twoje życie. Nowe meble i sprzęty dają w końcu nowe możliwości. Dzięki temu zyskasz miejsce na rozwój swoich kulinarnych talentów i będziesz mógł cieszyć się codziennie smacznymi, zdrowymi posiłkami, stworzonymi w czystym miejscu. Planując remont, przemyśl jego każdy detal i nie wahaj się skorzystać z pomocy profesjonalistów. Architekt wnętrz najlepiej doradzi ci, jakie rozwiązania warto wprowadzić, a firma montażowa sprawi, że cały proces przebiegnie szybko i sprawnie. Gdy się na to zdecydujesz, w niedługim czasie będziesz mógł podziwiać imponujące efekty ich pracy.Zobacz także:
Zobacz też:  Jakie pieczywo jest najzdrowsze?
Archiwum: listopad 2021

Dodaj komentarz