Jak urządzić kuchnię z salonem?

Ze względu na zmiany w polskim prawie, budynki aktualnie tworzone przez deweloperów mają zwykle pokój z aneksem. Z tego powodu kuchnia z salonem jest coraz częściej łączona. W jaki sposób urządzić to pomieszczenie, aby wyraźnie oddzielić jedną część od drugiej, a przy tym sprawić, by każda z nich była funkcjonalna? Zwróć uwagę przede wszystkim na dobór kanapy, która sprawi, że otwarty salon będzie prawdziwym sercem twojego domu. Możliwości, jakie daje ten mebel, mogą naprawdę odmienić twoje wnętrze!

Ogromny narożnik – kiedy jest dobrym wyborem?

Jeśli twoja kuchnia z salonem to duże pomieszczenie, ogromny narożnik może się w nim dobrze sprawdzić. Dzięki niemu cała twoja rodzina będzie mogła wspólnie spędzać czas, niezależnie od tego, czy gotujesz, czy po prostu wspólnie odpoczywacie. 

W większości przypadków nie jest to jednak najlepszy pomysł. Często wnętrza, które łączą te dwa pomieszczenia, nie są zbyt obszerne, a więc naprawdę duża kanapa może je po prostu przytłoczyć. Z tego powodu lepiej postawić na mniejszy mebel i dobrać do niego fotele czy taborety i pufy. Nie będą one wyglądały aż tak ciężko, a z pewnością urozmaicą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Duża rogówka do salonu, gdy masz odpowiedni układ

Układ wnętrza znacząco wpływa na to, jakie meble będziesz mógł do niego dobrać. Duża rogówka do salonu sprawdzi się, gdy możesz pozwolić sobie na zajęcie dwóch ścian lub gdy chcesz wydzielić strefę kuchenną od dziennej. W ten sposób rozgraniczysz przestrzeń, co sprawi, że pomieszczenie będzie imitować oddzielną kuchnię i salon. Na dodatek narożnik często jest lepszym wyborem, ponieważ zmieści się na nim więcej osób, a niekoniecznie zajmie dużo więcej miejsca niż np. zwyczajna sofa, na której komfortowo usiądą zaledwie 2–3 osoby. Bierz też pod uwagę swój własny gust. Rogówki wyglądają na nieco cięższe niż delikatniejsze kanapy.

Zobacz też:  Czy wołowina jest zdrowa? Przedstawiamy garść podstawowych informacji

Narożnik w kształcie litery C – wydziel strefę kanapą

Narożnik w kształcie litery C sprawdzi się w większych pokojach z aneksem, których układ wymusza postawienie kanapy naprzeciwko kuchni, a nie pod ścianą. Taki mebel jeszcze lepiej wydzieli przestrzeń niż zwykła rogówka, podkreślając różnicę między częścią dzienną a kuchnią i jadalnią. Zadbaj o to, aby mebel miał z tyłu eleganckie obicie. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za meblem, który np. na tylnej części ma szafki albo dodatkowe siedzisko. 

Jak inaczej oddzielić kuchnię od salonu?

Kuchnia z salonem może być oczywiście oddzielona także na inne sposoby. Dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie innego typu lub wzoru podłogi bądź oddzielenie przestrzeni za pomocą szklanej ściany. Sprawdzi się również regał z kwiatami czy zabudowany barek. Staraj się tak urządzić swoje wnętrze, aby podział na strefy był wyraźny, ale nie nachalny. 

Dotyczy to szczególnie niewielkich mieszkań. Wtedy bardzo ważne jest, aby pomieszczenie było w miarę możliwości spójne w swoim wyglądzie i ogólnym klimacie. Dzięki temu unikniesz wrażenia, że wnętrze jest pstrokate i nieprzyjemne.

Kuchnia z salonem to wiele możliwości

Wbrew pozorom kuchnia z salonem daje ci wiele możliwości aranżacyjnych, pod warunkiem, że mieszkanie należy do ustawnych. Nie bój się eksperymentować. Urządzając mieszkanie, weź pod uwagę to, jakie masz potrzeby i ile osób mieszka razem z tobą. Jeśli np. często masz gości, zadbaj o większą liczbę miejsc do siedzenia, a jeśli uwielbiasz oglądać filmy w zaciszu swojego domu – zainwestuj w lepszy telewizor. 

To tylko kilka propozycji na to, jak wpleść do mieszkania konkretne rodzaje narożników i nie tylko. Nie bój się więc eksperymentować i szukać własnych rozwiązań!

Artykuł sponsorowany



Zobacz także:
Zobacz też:  Ile marchwi na 1 litr soku? Wszystko, co trzeba o tym wiedzieć!
Archiwum: listopad 2021

Dodaj komentarz