Suplementy diety – czy warto przyjmować?

Suplementy diety obecnie są dostępne na wszystko. Od włosów, paznokci i cery, przez zmęczenie, a nawet przeziębienie. Ich producenci przekonują, że warto je stosować. Są suplementy specjalnie przeznaczone dla osób starszych i chorych, ale też młodych, którzy dla przykładu uczą się do sesji i potrzebują dodatkowego zastrzyku energii. Czy warto przyjmować suplementy diety? Czy są one zdrowe dla organizmu?

Czym są suplementy diety? 

Suplement diety jest środkiem spożywczym, który odżywia organizm albo ma inny fizjologiczny aspekt. Nie są zamiennikiem zróżnicowanej diety. Mogą jedynie wspomagać organizm. Czy warto je stosować? Niekiedy można sięgając po suplement diety odczuć korzyści. Jednak najważniejsze przy stosowaniu suplementów diety jest czytanie opinii, sprawdzanie składu produktu i wiedza na temat producenta, zanim kupi się wybrany produkt. Przed kupnem danego produktu najlepiej zasięgnąć porady lekarza albo dietetyka. Można też zapytać o pomoc farmaceutę. Najbezpieczniej jest korzystać z suplementacji pry pomocy lekarza, bo przyjmowanie suplementów na własną rękę może mieć niezbyt korzystne dla organizmu skutki. Przed suplementacją zaleca się wykonanie badań, aby dowiedzieć się jakiego składnika brakuje w organizmie. Dzięki temu można także dopasować odpowiednią dawkę. Suplementy mogą także wchodzić w reakcje z lekami, a niekiedy nawet składnikami diety. Suplementację powinno się łączyć ze zdrowym stylem życia. 

Kiedy zachodzi potrzeba suplementacji?

Są momenty kiedy sama dieta nie wystarczy, by zachować zdrowie. Wtedy korzystne jest włączenie do diety suplementacji. Suplementy diety będą korzystną alternatywą w przypadku zaburzeń w przyswajaniu konkretnych składników diety. Będą także dobrym rozwiązaniem przy zwiększonym zapotrzebowaniu na dany składnik diety, przy stosowaniu diety restrykcyjnej, która jest uboga w witaminy i minerały. Suplementacja jest zalecana także w przypadku ciąży. Lekarze zwykle zalecają sięgnięcie po kwas foliowy w tabletkach. Także w przypadku kobiet, które przeszły menopauzę suplementacja jest wskazana. Wtedy włączane są suplementy diety z witaminą D3 i wapniem. A propos witaminy D3 to właśnie ona jest jedną z częściej suplementowanych. W Polsce panuje klimat, w którym większość ludzi ma niedobór witaminy D3. Sprzyja temu szczególnie okres jesienno-zimowy. Poleca się jej suplementację osobom w każdym wieku. Najlepiej jednak przez zastosowaniem suplementu zrobić badania i ustalić dawkę z lekarzem. 

Zobacz też:  Zakwas z kapusty – na co pomaga?

Suplementy diety – przyjmować, czy nie?

Ilu ludzi tyle opinii. Suplementy w niektórych wypadkach to jedyna forma podania konkretnego składnika do organizmu jak w przypadku powyższych chorób, czy zaburzeń. Najlepiej przed przyjęciem konkretnego składnika zrobić badania i ustalić dawkę z lekarzem. A jeśli już zdecydujemy się na konkretny suplement wybrać sprawdzonego producenta. Jednym z nich jest Curtis Health Cups, firma zajmująca się produkcją kontraktową. Usługowa produkcja suplementów diety Curtis Health Caps jest znana na całym świecie. Więcej o firmie i produkcji suplementów można dowiedzieć się ze strony https://chc.com.pl/produkcja-kontraktowa/produkcja-suplementow-diety/Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022

Dodaj komentarz