Jesz niezdrowo i masz problem z zaskórnikami? Zobacz, jak możesz się ich pozbyć!

Zauważyłeś, że na twojej skórze pojawiły się zaskórniki lub inne zmiany skórne? Może to oznaczać, że źle się odżywiasz. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak szybko poradzić sobie z tym problemem!

W dzisiejszych czasach wiele osób nie dba o właściwe nawyki żywieniowe, co może być przyczyną występowania rozmaitych zmian skórnych, w tym zaskórników. Wyglądają one jak małe i jasne lub ciemne kropeczki. Zaskórniki zwykle pojawiają się na twarzy, ale u niektórych mogą wystąpić także na plecach, dekolcie, czy klatce piersiowej. Przeczytaj, jakie są dokładnie przyczyny zaskórników!

Skąd się biorą zaskórniki?

Zaskórniki to problem, który występuje przede wszystkim u osób mających cerę tłustą lub mieszaną, ale nie tylko. Do głównych przyczyn jego powstawania zalicza się zbyt intensywną produkcję łoju przez gruczoły łojowe i zaburzenia w procesie złuszczania naskórka. W efekcie powstaje mieszanka łoju i rogowaciejących komórek, która zatyka ujścia mieszków włosowych. Wówczas na skórze pojawiają się białe lub czarne kropki. 

Co przyczynia się do powstawania zaskórników?

Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że do pojawiania się zaskórników na skórze przyczyniają się takie czynniki jak m.in. zmiany hormonalne, niewłaściwe oczyszczanie skóry, sięganie po nieodpowiednie kosmetyki, czy niezdrowa dieta. Zaskórniki to zdecydowanie duży problem estetyczny, który występuje u osób w różnym wieku. Na szczęście można z nim walczyć – poniżej znajdziesz wskazówki, jak się pozbyć zaskórników.

Jak walczyć z zaskórnikami w domu?

Walka z zaskórnikami w warunkach domowych powinna opierać się m.in. na dokładnym oczyszczaniu skóry, czy wykonywaniu regularnych peelingów. 

Zobacz też:  Zakwas z kapusty – na co pomaga?

Dbaj o dokładne oczyszczanie skóry

Codziennie – rano i wieczorem – powinieneś dokładnie myć skórę twarzy. W ten sposób możesz usunąć z niej makijaż, czy wszelkie zanieczyszczenia. Nie używaj jednak do tego agresywnych środków do mycia (np. zawierających alkohol), ponieważ spowodują one jedynie nasilenie twojego problemu. Wszystkie stosowane preparaty (żele, pianki i płyny) powinny być łagodne i działać oczyszczająco. 

Wykonuj tonizację skóry

Dokładnie oczyściłeś cerę? Wspaniale! Teraz czas na sięgnięcie po tonik. Najlepiej, aby był to produkt stworzony do skóry problematycznej. Absolutnie nie może zawierać alkoholu, ponieważ działa on wysuszająco. Tonizowanie twarzy to prosty zabieg, który umożliwia przywrócenie odpowiedniego pH skóry i nawilża ją. 

Nawilżaj cerę z zaskórnikami 

Wydaje ci się, że twoja skóra nie potrzebuje nawilżania? Nic bardziej mylnego! Każdego dnia powinieneś nakładać krem nawilżający – rano i wieczorem. Zadbaj jednak o to, aby był to kosmetyk o lekkiej formule. Świetnie sprawdzą się na pewno produkty o wodno-żelowej konsystencji, niezatykające porów. Jeśli zmagasz się z zaskórnikami, to powinieneś zainteresować się preparatami stworzonymi do pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej, które wyróżniają się działaniem antybakteryjnym i nawilżającym. 

Regularnie peelinguj skórę twarzy

Jeśli zmagasz się z zaskórnikami, to w twojej łazience koniecznie musi znaleźć się odpowiedni peeling do twarzy, który usunie naskórek i ustabilizuje jego złuszczanie. Dobrym wyborem mogą być peelingi enzymatyczne, mechaniczne, a także chemiczne. Pamiętaj jednak, aby peeling twarzy wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu. 

Dlaczego nie wolno wyciskać zaskórników?

Osoby zmagające się z zaskórnikami często decydują się na wyciskanie tych nieestetycznych zmian skórnych. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Wybierając je, musisz zdawać sobie sprawę, że istnieje duże ryzyko rozniesienia bakterii po twarzy, czego skutkiem może być nadkażenie bakteryjne. W takiej sytuacji pojawi się jeszcze więcej zaskórników. Dodatkowo nieumiejętne wyciskanie może spowodować także powstanie siniaków, przebarwień lub blizn, dlatego zdecydowanie odradza się ten sposób walki.

Zobacz też:  Ukruszenie zęba w czasie jedzenia – co robić?

Zaskórniki to powszechny problem, który właściwie dotyczy prawie każdego człowieka – w mniejszym lub większym stopniu. Jeśli walczysz z nim, to wdroż w życie prawidłową pielęgnację, by znów cieszyć się piękną skórą. Pamiętaj jednak, że jeśli będziesz się niezdrowo odżywiać, to zaskórniki bardzo szybko mogą powrócić, zatem zadbaj również o swoją dietę.Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022

Dodaj komentarz