Kumkwat – jak jeść i do jakich przepisów dodawać?

Kumkwaty mają owalny lub kulisty kształt, a ich wielkość waha się od szerokości kciuka do szerokości piłki golfowej. Nazwa tego owocu pochodzi od kantońskiego słowa oznaczającego „złotą pomarańczę”. Do jakich przepisów pasuje kumkwat? Jak jeść ten owoc?

Kumkwaty są doskonałym źródłem witamin i minerałów. Zawierają witaminę A, witaminę C, ryboflawinę, tiaminę, niacynę, wapń, potas, magnez, sód, cynk i fosfor. Zastanawiasz się, jak smakuje kumkwat? Jak jeść ten tropikalny owoc? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Co to jest kumkwat?

Kumkwat to mały, owalny owoc cytrusowy z cienką, jadalną skórką, który pochodzi z Chin. Pierwsza wzmianka o nim pojawiła się w literaturze w XII wieku i uważa się, że został wprowadzony do Europy w XVIII wieku. Obecnie jest uprawiany w regionach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie. 

Kumkwaty są powszechnie stosowane w kuchni azjatyckiej, a ich cierpki smak sprawia, że są popularnym składnikiem marmolad i dżemów. Mają wiele cech charakterystycznych dla innych owoców cytrusowych takich jak pomarańcze i cytryny. 

Są często używane w daniach wytrawnych, ponieważ ich kwasowość pomaga zrównoważyć smaki innych składników.

Dlaczego warto spożywać kumkwat?

Kumkwat jest doskonałym źródłem witamin A i C. Zawiera również minerały takie jak potas, magnez i wapń. Owoc ten jest również źródłem kwasu cytrynowego, który ma wiele prozdrowotnych właściwości, w tym poprawia trawienie, zapobiega kamieniom nerkowym i zwiększa odporność. 

Ponadto kumkwaty są niskokaloryczne i mają wysoką zawartość wody, dzięki czemu są świetnym wyborem dla osób próbujących schudnąć. Spożywanie tych owoców wpływa także pozytywnie na trawienie.

Kumkwat – jak jeść ten owoc?

Kumkwat to mały owoc cytrusowy, który jest popularny w wielu kuchniach azjatyckich. Ma kwaśny smak i silny zapach, jest często używany jako środek aromatyzujący do potraw. Owoc może być spożywany na świeżo lub może być gotowany i konserwowany. Po ugotowaniu kumkwat uwalnia słodki smak, który można wykorzystać do zrównoważenia kwaśności innych składników. 

Zobacz też:  Kiwano – jak jeść i do jakich potraw dodawać?

Aby zjeść kumkwat, wystarczy obrać go ze skórki i usunąć pestki. Owoc można jeść w całości, albo pokroić w kostkę lub plasterki i dodać do sałatek. Kumkwat jest wszechstronnym składnikiem, który może dodać więcej wyrazistego smaku każdej potrawie.

Kumkwaty są doskonałym źródłem witaminy C. Zawierają również inne witaminy i minerały takie jak potas, magnez i wapń. Wiesz już, dlaczego w twojej kuchni powinien pojawić się kumkwat. Jak jeść ten owoc? Sposobów jest wiele. Kumkwaty można jeść w całości, łącznie ze skórką. Można je też wykorzystać w dżemach, galaretkach i marmoladach. Ponadto można je kandyzować.Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022

Dodaj komentarz