Płatki owsiane – jak jeść i z czym warto je łączyć?

Płatki owsiane najczęściej produkuje się z owsa, ale mogą być również produkowane z innych ziaren takich jak pszenica, żyto lub jęczmień. Mają one orzechowy smak i chrupiącą teksturę. Interesują cię płatki owsiane? Jak jeść ten popularny produkt?

Płatki owsiane są dobrym źródłem błonnika, który pomaga w regulacji trawienia i zapobiega zaparciom. Dodatkowo zawierają beta-glukan, rodzaj rozpuszczalnego błonnika, który obniża poziom cholesterolu. Zastanawiasz się, z jakimi składnikami podać płatki owsiane? Jak jeść ten wartościowy produkt? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Dlaczego warto spożywać płatki owsiane?

Płatki owsiane są dobrym źródłem błonnika i białka, a także mają wysoką zawartość witamin i minerałów. Ich spożywanie wspomaga trawienie, obniża poziom cholesterolu i pomaga regulować poziom cukru we krwi. Są one również dobrym źródłem energii i pomagają utrzymać uczucie sytości przez długi czas. Dodatkowo mają niski indeks glikemiczny.

Jakie są rodzaje płatków owsianych?

Istnieje kilka różnych rodzajów płatków owsianych, w tym szybko gotujących się płatków owsianych i płatków błyskawicznych. Szybko gotujące się płatki owsiane są najbardziej przetworzonym rodzajem i są zazwyczaj wykonane z płatków, które zostały częściowo ugotowane, a następnie wysuszone. 

Płatki owsiane błyskawiczne są jeszcze bardziej przetworzone niż płatki owsiane do szybkiego gotowania i zazwyczaj zawierają substancje smakowe i słodzące.

Płatki owsiane – jak jeść? Jakie składniki warto do nich dodać?

Jeśli chcesz spożyć szybkie i proste śniadanie, połącz jedną szklankę płatków owsianych z dwiema szklankami wody lub mleka i gotuj do uzyskania pożądanej konsystencji. Następnie dodaj swoje ulubione dodatki i ciesz się pożywnym posiłkiem.

Dodanie do owsianki owoców, orzechów i przypraw wzbogaci jej smak, urozmaici jej teksturę i zwiększy wartość odżywczą. Niektóre popularne dodatki do owsianki to banany, jagody i jabłka. Migdały, orzechy pekan i orzechy włoskie to kolejne bardzo często dodawane składniki.

Zobacz też:  Kumkwat – jak jeść i do jakich przepisów dodawać?

Aby uzyskać więcej słodyczy, spróbuj dodać do owsianki miód, syrop klonowy albo wiórki czekoladowe. Przyprawy takie jak cynamon, gałka muszkatołowa i imbir, mogą być również dodawane do owsianki w celu nadania jej bardziej wyrazistego smaku. 

Płatki owsiane to rodzaj płatków śniadaniowych produkowanych z owsa. Jest to popularne śniadanie w wielu częściach świata i od dawna uważane za zdrową opcję. Chcesz na stałe włączyć do swojej diety płatki owsiane? Jak jeść ten pożywny produkt? Tak naprawdę istnieje nieskończenie wiele możliwości na podanie płatków owsianych. Bądź kreatywny z dodatkami do owsianki, aby stworzyć śniadanie, które jest zarówno pyszne, jak i pożywne!Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022

Dodaj komentarz