Jak dieta wpływa na wygląd cery? Których produktów unikać, borykając się z trądzikiem?

Zdrowy tryb  życia, odpowiednia dieta czy dobrze dobrana pielęgnacja? Co jest kluczowe, do uzyskania pięknej i promiennej skóry?  Poznaj najważniejsze zasady i tak zbilansuj swoją dietę, aby cieszyć się zdrowiem i gładką cerą przez wiele lat! 

Co wpływa na wygląd cery?

Zadbana, promienna cera stanowi widoczny dowód na prawidłową pracę całego organizmu. Należy pamiętać, że skóra jest największym posiadanym przez człowieka organem. Z tego względu do jej tego wyglądu oraz skutecznego chronienia organizmu, konieczna jest pielęgnacja od zewnątrz oraz od wewnątrz.

Zarówno prawidło zbilansowana dieta bogata w owoce oraz warzywa, jak i odpowiednia ilość wypijanych każdego dnia płynów bezpośrednio wpływają na kondycję skóry. Nawodniona i odżywiona cera znacznie lepiej przyjmuje wszelkie profesjonalne kosmetyki.

Natomiast od ich jakości zależy wyrównany koloryt, nawilżenie zewnętrzne  oraz Jędrność i napięcie skóry.

Jakie potrawy mają pozytywny wpływ na kondycję skóry?

Nowoczesna mapa twarzy  pozwala zrozumieć Jakie podłoże mają zmiany pojawiające się na skórze. Proste, schematyczne obrazki w łatwy i zrozumiały dla każdego sposób tłumaczą, jakie organy mogą mieć wpływ na kondycję cery.

Wiele najczęściej pojawiających się zmian, na czole policzkach oraz brodzie wynika z nieprawidłowości w obrębie układu trawiennego. Tym samym konieczne może okazać się zmienienie nawyków żywieniowych  i dokładne, profesjonalne przebadanie swojego organizmu.

Niemniej jednak, produkty bogate w witaminy oraz minerały mogą działać bardzo pozytywnie na kondycję skóry. Doskonałym wyborem jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw o dużej zawartości wody.

Złotą zasadą, dzięki której posiłki będą jednocześnie pielęgnowały skórę,  jest sięganie po produkty zawierające witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Jedną z nich jest witamina A której duże ilości można znaleźć w morelach papryce i marchewkach. ma ona zbawienny wpływ na skórę suchą oraz łuszczącą się, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Zobacz też:  Dieta autoimmunologiczna - Twoja rarcza przeciw jesiennej chandrze

Natomiast witamina D hamująca rozwój trądziku występuje głównie w rybach, takich jak łosoś, pstrąg i makrela. 

Działa przeciwzapalne Oraz nawilżające wykazuje witamina E będąca nazywana także witaminą młodości. Najłatwiej jest pozyskać ją z nasion, orzechów oraz olei roślinnych.

Dla osób borykających się z niedoskonałościami cery doskonałym wyborem będą produkty zawierające duże ilości witaminy K. Doskonałych Ich źródłem jest szpinak, brokuły oraz wysokiej jakości nabiał. Niedobory tego składnika można poznać po matowej, szarej cerze oraz podkrążonymi oczom.

Czego warto unikać, chcąc mieć piękną cerę?

Różnorodne rodzaje trądziku mogą mieć inne przyczyny. Najczęściej jednak mają one źródło w trybie życia oraz problemach hormonalnych. część z nich można wyeliminować, stosując zbilansowaną, wolną od produktów wywołujących stany zapalne dietą.

Zarówno produkty pochodzenia zwierzęcego, nabiał, słodycze, jak i wysoko przetworzone posiłki spożywane w nadmiernej ilości mogą przyczyniać się do zaostrzenia stanów zapalnych oraz zmian trądzikowych. 

Negatywny wpływ na kondycję oraz wygląd skóry mają także pikantne przyprawy, czekolada oraz alkohol i kawa.

Co ma negatywny wpływ na skórę trądzikową? 

Oprócz diety i trybu życia,  na cerę trądzikową wpływa także sposób pielęgnacji. Intensywne oczyszczanie skóry przy jednoczesnym podbijaniu nawilżenia, może przynieść skutek odwrotny do oczekiwanego.

O czym pamiętać, pielęgnując cerę problemową? 

Pielęgnacja skóry problemowej wymaga łagodnych,  lecz Skutecznych kosmetyków. Środki silnie perfumowane lub zawierające duże ilości sztucznych barwników oraz agresywnych składników myjących mogą niestety nadmiernie podrażniać skórę. W efekcie wszelkie stany zapalne oraz zmiany np. trądzikowe  mogą się nasilić.

Podczas pielęgnacji cery problemowej warto sięgać po kosmetyki z krótkim składem. Dodatkowo należy także pamiętać o regularnym wymienianiu akcesoriów, takich jak ręczniki, myjki i pędzle.Zobacz także:
Zobacz też:  Grypa żołądkowa a zwolnienie lekarskie. Czy można dostać L4 przy problemach żołądkowych?
Archiwum: październik 2022

Dodaj komentarz