Co brać aby mieć zdrowe jelita?

Przewlekle występujące bóle brzucha, którym towarzyszy złe samopoczucie mogą być spowodowane szeregiem zaburzeń pracy jelit. Istotne jest, aby działać już po zauważeniu pierwszych objawów, dzięki czemu ustrzeżemy się od problemów jelitowych, nie dopuszczając do rozwinięcia się poważniejszych stanów chorobowych, do których możemy zaliczyć np. zespół jelita drażliwego. Nieocenione mogą okazać się zrównoważona dieta, aktywność fizyczna oraz naturalne suplementy na jelita.

Dlaczego dobra kondycja jelit jest tak ważna?

Odpowiednia praca układu trawiennego, w tym naszych jelit pomaga nam ustrzec się od wielu niebezpiecznych chorób zarówno tych odczuwanych fizycznie, jak i oddziaływujących na naszą kondycję psychiczną. Należy pamiętać, że to właśnie w jelitach dochodzi do wchłaniania różnych substancji spożywczych, a sam proces trawienia może mieć nieocenione znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu. Zła dieta oraz brak aktywności fizycznej mogą doprowadzić do wielu schorzeń żołądkowych, oraz negatywnie wpływać na nasze samopoczucie w ciągu dnia. W skrajnych przypadkach dolegliwości układu pokarmowego mogą doprowadzić do depresji czy Alzheimera.

Jak dbać o zdrowe jelita?

Po pierwsze warto zacząć od skonsultowania się z dietetykiem, który określi nasze aktualne nawyki żywieniowe oraz dopasuje dietę do naszego codziennego trybu życia. Stosując się do porad specjalisty, warto, choć w minimalnym stopniu zaplanować aktywność fizyczną w swoim grafiku, a także wybrać odpowiednie suplementy na trawienie. Odpowiednia dieta, aktywność i suplementacja pomogą stworzyć nierozerwalny filar wspomagający funkcjonowanie naszych jelit.

Jakie suplementy na jelita wybrać?

Odpowiedni plan suplementacji, można przedyskutować ze swoim dietetykiem, który dopasuje odpowiednie suplementy do diety, codziennej aktywności oraz naszych indywidualnych preferencji. Do suplementów, które mają pozytywny wpływ na pracę naszych jelit, możemy zaliczyć m.in.

  • witaminę D
  • zdrowe tłuszcze takie jak kwas omega 3 czy tran
  • kurkuminę
  • błonnik
  • probiotyki
  • polifenole
  • antyoksydanty
Zobacz też:  Przegląd czasopism kulinarnych

Dlaczego warto wybierać naturalne suplementy?

Podczas wyboru suplementów diety warto sięgać po preparaty opierające się o naturalne składniki. Naturalne suplementy diety poprawiają wchłanianie substancji pozytywnie wpływających na pracę układu pokarmowego. Dodatkowo są one optymalnym wsparciem dla zbilansowanej diety, a także pomagają dostarczyć niezbędnych mikroelementów w momencie, gdy nie jesteśmy ich w stanie przyjąć bezpośrednio z pokarmu.

W jaki jeszcze sposób dbać o zdrowie jelit?

Przede wszystkim należy wyeliminować ze swojej diety wysokoprzetworzoną żywność, potrawy smażone, słodycze oraz wszelkiego rodzaju używki. Warto też zadbać o odpowiednią ilość snu, aby wspierać proces regeneracji organizmu. Nadwrażliwość jelita, rozregulowanie emocji i złe samopoczucie, to bardzo często efekt nieprawidłowego dbania o swoje jelita oraz układ pokarmowy. Zmieniając nasze złe nawyki żywieniowe, niwelujemy ryzyko ich wystąpienia.Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Dodaj komentarz