Jak szybko schudnąć? 3 sprawdzone sposoby

Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu, ale jednocześnie nie wie, jak schudnąć bezpiecznie i bez większych wyrzeczeń. Nie pomaga w tym fakt, że wiele stron internetowych i reklam promuje błędne informacje na temat utraty wagi, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. W rzeczywistości istnieje wiele rozwiązań prowadzących do utraty zbędnych kilogramów. Poznajmy 3 sprawdzone sposoby na chudnięcie.

Zmiana stylu życia a chudnięcie

Rozpoczynając odchudzanie, które ma na celu utratę tkanki tłuszczowej, już na początkowym etapie można narazić się na niepowodzenie. Narzucony z góry cel zakłada moment, w którym osiągnęło się wymarzoną wagę lub idealne wymiary. W takim momencie większość ludzi powraca do swoich poprzednich nawyków, a zrzucone kilogramy powracając jak bumerang. Chcąc skutecznie schudnąć i utrzymać zgrabną sylwetkę na dłużej, lepiej wprowadzić zmiany, których można trzymać się regularnie i bez określonej daty.

Nie należy przesadzać z ograniczaniem kaloryczności posiłków i skrajnie obniżać dzienną dawkę zapotrzebowania kalorycznego. Warto jednak znaleźć balans pomiędzy jedzeniem a aktywnością, która jest adekwatna do obecnej kondycji i stanu zdrowia. Zbyt duży rygor może bowiem doprowadzić do szybkiego zniechęcenia i przerwania planu odchudzającego.

Ograniczenie spożycia cukrów prostych

Przyjmowanie cukrów w postaci węglowodanów prostych zaraz po treningu uzupełnia zapasy glikogenu w mięśniach i wątrobie. Należy jednak pamiętać, że nadmiar cukru spożywanego o innych porach dnia jest magazynowany w postaci tłuszczu. Od czasu do czasu warto jest zaspokoić apetyt na słodkie, ale należy starać się ograniczać spożycie cukru do minimum sięgnąć po porcję świeżych owoców czy warzyw. Limitowanie spożycia cukru powinno dotyczyć także przyjmowanych płynów w postaci napojów gazowanych czy soków, które z powodzeniem można zastąpić wodą lub kawą i herbatą.

Zobacz też:  Jak wykończyć kuchnię w stanie deweloperskim

Skorzystanie z cateringu dietetycznego

Kolejnym sposobem na to, jak szybko schudnąć jest zamówienie odpowiedniego dla siebie zestawu z cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa oparta jest bowiem na zbilansowanych posiłkach, które dodatkowo odpowiadają celowi i wymaganiom zamawiającego. Odpowiednia podaż białka, węglowodanów oraz tłuszczu w takim menu pozwoli na kontrolę kalorii oraz dostarczanie wystarczających ilości wszelkich składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Catering dietetyczny można dowolnie układać, a także mamy pewność, że całość zamówienia trafi wprost pod nasze drzwi.Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022

Dodaj komentarz