Jedzenie w samolocie- czy jest dozwolone?

Samoloty to jedna z najszybszych i najprzyjemniejszych opcji podróży dla wielu z nas. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze to, że podróże w odległe zakątki często przeciągają się w nieskończoność, a co za tym idzie pasażerowie robią się po prostu głodni. Zatem jedzenie w samolocie- czy jest dozwolone?

Jedzenie w samolocie- czy podróżni mogą korzystać jedynie z pokładowego bufetu?

Tak naprawdę, pytanie o to czy jedzenie w samolocie jest dozwolone, jest pytaniem mocno retorycznym. Przecież każdy z nas, kto kiedykolwiek podróżował już samolotem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że obsługa regularnie przechadza się przez pokład i oferuje przekąski, dania ciepłe, a także napoje. Jednakże, każdy turysta doskonale wie, że jeśli nie podróżuje on biznes klasą, za takie rarytasy z samolotowego bufetu przyjdzie mu dużo zapłacić. Często najtańsza woda będzie kosztować nasz już około 5 czy 6 euro, co jest ceną niewyobrażalną jeśli chodzi o zwykłą wodę. Wobec tego, można się tylko zastanawiać, ile będzie nas kosztował ciepły posiłek.

Niemniej jednak co bardziej uważni turyści, doskonale wiedzą, że posiłki zamawiane z samolotowego menu, są w pewnym miejscu podgrzewane i serwowane. Oczywiście do takiego miejsca dostęp mają jedynie stewardzi oraz stewardessy. Wobec tego na wielu forach internetowych pojawiają się zapytania, czy sprytni i zaradni turyści mogą zabrać jedzenie ze sobą, a następnie poprosić od podgrzanie domowego obiadku? Okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Po pierwsze domowy obiadek w bagażu podręcznym zostanie zabrany nam jeszcze przed wejściem do samolotu.

Na pokład nie można bowiem wnosić absolutnie żadnych napojów czy przekąsek, a tym bardziej obiadków, które nie pochodzą ze strefy bezcłowej na lotnisku. Nie jest to jedynie wymysł linii lotniczych, a ogólne rozporządzenie, które ma po prostu podnieść poziom bezpieczeństwa i wykluczyć ewentualne zagrożenia, które w prosty sposób mogłyby być przemycane pod postacią produktów spożywczych. Wobec tego odpowiadając na pytanie, czy podróżni mogą korzystać jedynie z jedzenia serwowanego przez bufet samolotowy, odpowiedź brzmi tak, jeśli zależy im na ciepłych posiłkach. Jak jednak wskazuje portal Travelers, od każdej reguły zawsze jest jakiś wyjątek.

Zobacz też:  Dieta na zdrowe i mocne zęby

Jedzenie w samolocie- co można zabrać?

Wspomniane zostało, że niestety jeśli podróżni nie zakupią odpowiedniego posiłku na pokładzie samolotu, nie będą cieszyć się ciepłym obiadkiem. Oczywiście jeśli lecą oni klasą biznes, to obiad jest już w cenie biletu, jednak zwykle obowiązuje to na długich lotach. Niemnie jednak powiedzieliśmy sobie, że od każdej reguły jest wyjątek. Podróżni jedzenie do samolotu mogą jak najbardziej zabierać. Jednak w jakiej formie? Otóż po pierwsze jeśli nie zamierzamy zajadać się chipsami, paluszkami czy też innymi przekąskami w trakcie lotu, wówczas jedzenie do samolotu, w dowolnej ilości możemy zapakować do bagażu rejestrowanego i po prostu raczyć się nim już na miejscu, po wylądowaniu. 

Znacznie inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy jednak chcemy nieco zaoszczędzić i wiemy, że nie skorzystamy z samolotowego bufetu? Otóż w dalszym ciągu mamy możliwość zabrania ze sobą jedzenia na pokład samolotu. Niemniej jednak nie możemy go schować do bagażu podręcznego, a co za tym idzie nie możemy zabrać ze sobą pysznych kanapeczek, które przygotowaliśmy sobie w domu. Jedynym rozwiązaniem dla bardziej oszczędnych pasażerów jest wybranie się na zakupy do strefy bezcłowej, która znajduje się zaraz z bramkami kontrolnymi. To właśnie strefa bezcłowa jest również jedyną i ostatnią szansą na to, by zjeść ciepły posiłek w jednej z restauracji. Wracając jednak do kwestii jedzenia w samolocie, możemy w strefie bezcłowej zaopatrzyć się w wiele przekąsek, kanapek, a także innych słodkości, które całkowicie bezkarnie możemy ze sobą wnieść do samolotu. Nie ma także w tym momencie żadnego limitu, więc tyle ile zakupimy, tyle będziemy mogli ze sobą zabrać do wnętrza statku powietrznego. Takie same zasady obowiązują wnoszenia płynów i substancji ciekłych.



Zobacz także:
Zobacz też:  Jak gotować szybko i zdrowo – 10 skutecznych porad
Archiwum: maj 2023

Dodaj komentarz