Wykończenie kuchni w stanie deweloperskim jest zwykle jednym z większych wyzwań remontowych w nowym domu czy mieszkaniu. Pojawiać się może wiele problemów, począwszy od wielkości kuchni i jej ustawienia, miejsca, gdzie podłącza się instalację wodną, czy elektryczną, aż do wyboru samych mebli kuchennych. Podpowiadamy jak wykończyć kuchnię w stanie deweloperskim.
Wykończenie kuchni pochłania sporo pieniędzy niezależnie czy jest ona w stanie deweloperskim, czy nie, a rosnące ceny materiałów budowlanych i robocizny sprawiają, że lepie przemyśleć wykończenie kuchni dokładnie, tak by obyło się bezproblemowo.
Projekt wykończenia kuchni w stanie deweloperskim
Mając już nasze wymarzone mieszkanie w stanie deweloperskim, warto powierzyć prace nad kuchnią fachowcom. Jeśli marzymy o czymś specjalnym i chcemy mieć kuchnię maksymalnie dostosowaną pod nasze potrzeby, warto zatrudnić projektanta, który stworzy projekt kuchni, często przy współpracy z firmami produkującymi meble kuchenne. Projekt powinien zawierać w sobie nie tylko meble kuchenne, ale i sprzęt AGD, oświetlenie, rozkład elektryki i wiele innych. Dodatkowo projekt taki musi być spójny z koncepcją wystroju całego wnętrza.
Jeśli chcemy projektować naszą kuchnię samemu, musimy pamiętać o niezwykle dokładnym wymierzeniu wszystkiego.
Przed stworzeniem projektu kuchni warto zorganizować inspekcję kuchni przez fachowca, który oceni stan tynków, instalacji elektrycznej czy kanalizacyjnej.
Wybór ekipy remontowej
Wybór ekipy remontowej powinien być poprzedzony odpowiednim jej sprawdzeniem i najlepiej brać pod uwagę te firmy, które oceniane są jako rzetelne, są zarejestrowane, specjalizują się w kuchniach, a nie sugerować się jedynie ceną. Przy zatrudnianiu ekipy remontowej warto mieć na uwadze, że obecnie terminy są odległe i czas oczekiwania może trwać kilka miesięcy. Dlatego warto zainteresować się tematem aranżacji kuchni, dużo wcześniej niż planowaliśmy.
Wybór mebli kuchennych
Meble kuchenne możemy zamówić gotowe, które obejrzeć można w marketach budowlanych i sklepach meblowych, albo stworzyć je na zamówienie. Te drugie mają długi czas oczekiwania, dlatego warto zamówić je wcześniej. Jeśli zatrudniliśmy już projektanta wnętrz, to z gotowym projektem możemy udać się do wybranej firmy, lub od razu skorzystać z usług tej współpracującej z projektantem. Jeśli projekt mamy jedynie w głowie musimy pamiętać o dokładnym wymierzeniu naszej kuchni w stanie deweloperskim lub skorzystaniu z usługi ekipy projektowej na miejscu, w naszym mieszkaniu. Zanim ekipa projektowa przyjedzie do nas, by mierzyć przestrzeń pod wymarzoną kuchnię, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy przeprowadzą inspekcję kuchni w stanie deweloperskim, sprawdzając jakość jej wykonania i stwierdzając ewentualnie wady, które lepiej naprawić, zanim wykończymy kuchnię. Deweloper będzie zobowiązany do napraw na swój koszt, a my nie stracimy niepotrzebnie pieniędzy i czasu.
Wybór odpowiedniego mieszkania a wykończenie kuchni
Wybór odpowiedniego mieszkania jest podstawowym i najważniejszym elementem, wokół którego kręcić się będzie potem cały projekt wykończenia kuchni i innych pomieszczeń. Mieszkania od deweloperów bywają różne, niestety często budowane są z użyciem tanich materiałów, a pomieszczenia bywają bardzo nieustawne. Zdarza się, że kupujemy mieszanie 70 m2 a przestrzeni, którą możemy realnie użytkować, jest nawet kilka procent mniej. Dlatego wybierając mieszkanie, w którym chcemy stworzyć kuchnię marzeń, musimy patrzeć na jego rozkład. Będziemy wtedy wiedzieć jaka wielkość kuchni będzie odpowiednia, jak jasno jest w pomieszczeniu (co może zaważyć na wyborze oświetlenia w kuchni, a nawet kolorach mebli). Ważne jest sprawdzenie jakości ścian, tynków, ocieplenia, podłogi. Dlatego do inspekcji kuchni przed kupnem mieszkania od dewelopera najlepiej zatrudnić fachowca z firmy Pewny Lokal. Pamiętajmy, że inspekcja kuchni w stanie deweloperskim jest ważna również dlatego, że przy wykryciu różnych usterek powinniśmy naprawić je, zanim wstawimy do środka meble kuchenne i sprzęt AGD.
Inżynierowie i prawnicy pomogą przy doradztwie przy zakupie mieszkania, sprawdzą jakość użytych materiałów przy budowie, ustawność kuchni, realny metraż, elektrykę, kanalizację, czyli wszystko, co będzie ważne przy tworzeniu projektów kuchni. Inspekcja kuchni przed kupnem jest ważna szczególnie przy odbiorze mieszkania, kiedy jest czas, by fachowiec ocenił, czy nie ma w mieszkaniu żadnych usterek, które wpisać możemy do protokołu odbiorczego, a które deweloper będzie zobligowany usunąć. Doradztwo przy zakupie mieszkania to pierwszy, najważniejszy krok, zanim zdecydujemy się w ogóle na powierzenie komuś zrobienia projektu kuchni czy wybraniu mebli i sprzętu AGD
Artykuł sponsorowany
Zobacz także:
- Jak ozdobić tort masą cukrową?
- Ciepłe i zimne kolory w mieszkaniu
- Ile kosztuje najnowszy Thermomix?
- Jakie są rodzaje noży? Sprawdź, czy używasz ich prawidłowo
- Jak smażyć potrawy na płycie indukcyjnej?