Wielofunkcyjny robot kuchenny. Dlaczego warto go mieć w swojej kuchni?

Lubisz gotować? A może właśnie… nie lubisz? W obu przypadkach przyda Ci się wielofunkcyjny robot kuchenny dostępny w Neonet. Dzięki niemu lepiej zorganizujesz swój czas i z łatwością wyczarujesz fantastyczne potrawy. A to dopiero początek. Sprawdź, co jeszcze zyskasz, decydując się na taki zakup.

Do czego przyda Ci się wielofunkcyjny robot kuchenny?

Pod tą nazwą kryje się urządzenie, które usprawni Twoje codzienne gotowanie i spowoduje, że przygotowywanie potraw będzie prostsze i mniej czasochłonne. Przede wszystkim jednak stanie się ono… naprawdę fajne. Brzmi jak bajka? Wcale nie. Kupując wielofunkcyjny robot kuchenny, zyskujesz pomoc w wykonywaniu takich czynności, jak:

 • krojenie,
 • siekanie,
 • tarcie,
 • miksowanie,
 • ubijanie,
 • zagniatanie ciasta.

Rzecz jasna wszystkie te prace możesz wykonać ręcznie – sęk w tym, że wymaga to większego nakładu sił i czasu. Wielofunkcyjny robot kuchenny zajmie się tym szybko i sprawnie, a Ty oszczędzisz sobie wysiłku, nie zrujnujesz manicure’u, a na dodatek zyskasz chwilę na złapanie oddechu czy wypicie kawy.

Dla kogo jest robot kuchenny?

Krótko mówiąc – dla każdego. Niezależnie od tego, czy gotowanie i pieczenie to Twój żywioł czy raczej niemiły obowiązek, posiadanie takiego urządzenia ułatwi Ci prace w kuchni. Zwróć uwagę, że wielofunkcyjny robot kuchenny zastępuje kilka innych przyrządów, między innymi:

 • mikser,
 • blender,
 • malakser,
 • młynek, 
 • maszynkę do mięsa,

Zastępując całą tę maszynerię jednym wszechstronnym urządzeniem, zaoszczędzisz sporo przestrzeni i łatwiej utrzymasz porządek w kuchni. Jeśli więc nie lubisz poświęcać zbyt wiele czasu na sprzątanie i mozolne porządkowanie szafek kuchennych, robot wielofunkcyjny jest właśnie dla Ciebie. 

Zobacz też:  Czy cukinia jest zdrowa? Co warto o niej wiedzieć?

Jak zbudowany jest robot kuchenny?

Budowa tego rodzaju urządzenia jest dość skomplikowana. Nie może być inaczej, skoro zastępuje ono szereg innych przyrządów. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po najważniejszych komponentach robota kuchennego. 

Korpus urządzenia

Jest on zwykle dość masywny, ponieważ w jego wnętrzu kryje się „serce” maszyny – jej silnik. Ponadto korpus wyposażony jest w panel sterowniczy, który umożliwia uruchomienie potrzebnej funkcji. W zależności od modelu sterowanie może odbywać się na różne sposoby.

Pojemniki lub kielichy

Każda potrawa, jaką przygotowujesz, musi mieścić się w jakimś naczyniu. Może ono być wykonane z różnych materiałów:

 • ze szkła,
 • z akrylu,
 • z innych tworzyw sztucznych

Najczęściej tego typu urządzenia posiadają dwa naczynia: jedno przypominające miskę, drugie – kielich blendera. To w nich pracują noże, ubijaczki, tarcze robota.

Dodatki

W zależności od modeluwielofunkcyjne roboty kuchenne mają rozmaite przystawki, np. wyciskarkę do cytrusów, młynek czy tarki. Tego rodzaju elementy mogą stanowić wyposażenie standardowe, ale niekiedy da się je dokupić także później. Kupując wybrane urządzenie, warto sprawdzić, co otrzymasz w zestawie.

Jak wybrać najlepszy model?

W Neonet masz do wyboru kilka typów robotów kuchennych. Różnią się one zarówno ceną, jak i możliwościami. Jak zatem wybrać spośród nich ten, który będzie najodpowiedniejszy dla Ciebie? Czym kierować się podczas zakupu? 

To proste – wystarczy, że odpowiesz sobie na trzy pytania:

 1. Czy zamierzasz piec ciasta, czy przygotowywać wyłącznie dania wytrawne? A może w grę wchodzą obydwie te opcje? Wybierz urządzenie oferujące dokładnie takie funkcje, jakich zwykle używasz. 
 2. Wolisz sterowanie mechaniczne czy elektroniczne? Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników, więc decyzja zależy wyłącznie od Twoich preferencji. 
 3. Jakim budżetem dysponujesz? Ceny robotów wielofunkcyjnych wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Nie zawsze wybór najdroższej opcji jest rozsądnym posunięciem, ale przesadna oszczędność, która pozbawi Cię istotnych funkcji urządzenia, również nie jest wskazana.
Zobacz też:  Gryka – właściwości i wykorzystanie w kuchni

Zdecydowana? Czas na zakupy!

Marzy Ci się wielofunkcyjny robot kuchenny? Nic dziwnego! Jeżeli zastanawiasz się, gdzie go szukać, koniecznie odwiedź nasz sklep! W Neonet znajdziesz wiele nowoczesnych modeli, które ułatwią Ci przygotowywanie potraw. Nie czekaj – wybierz się na zakupy już dziś!Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022

Dodaj komentarz