Jak obrać granata? Podpowiadamy!

Granat jest owocem, którego obieranie może na początku wydawać się skomplikowane. Podpowiadamy, jak obrać granata, by móc cieszyć się jego wyjątkowym smakiem!

Granat jest owocem, który wyróżnia się wspaniałym smakiem. Bez względu na to, czy rozsypujemy jego soczyste nasiona na sałatce lub serniku, czy też wyciskamy sok do egzotycznego koktajlu, zawsze możemy oczekiwać wyjątkowych doznań smakowych. Zastanawiasz się, jak obrać granata? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule!

Jak obrać granata i usunąć jego pestki?

Jednym ze sposobów jest odcięcie obu końców granatu za pomocą ostrego noża kuchennego, a następnie wyciśnięcie lub wyłuskanie wszystkich nasion do miski za pomocą rąk, lub przyborów kuchennych. Możesz też napełnić dużą miskę zimną wodą, odciąć oba końce granatu w sposób opisany powyżej, a następnie wrzucić obrany owoc do wody i rozbijać go palcami, aż do uwolnienia wszystkich pestek. Pamiętaj, że owoc łatwo pęka wzdłuż nacięć.
Pestki mogą być dość trudne do usunięcia, ponieważ mają tendencję do utknięcia pomiędzy wewnętrznym miąższem a zewnętrzną skórką, jednak zanurzenie owocu w misce z zimną wodą i odczekanie co najmniej 10 minut sprawi, że pestki zaczną wypływać na wierzch. Gdy już wiesz, jak obrać granata i oddzielić jego pestki, nie pozostaje ci nic innego jak wykorzystać go w wielu smacznych daniach i deserach!

Jak jeść owoc granata?

Granaty to pyszne i pożywne owoce, którymi można się delektować na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym sposobem spożywania granatu jest po prostu rozcięcie owocu i delektowanie się znajdującymi się w nim nasionami. Pestki można jednak wykorzystać do przygotowania soku z granatów lub dodać do innych potraw, aby nadać im odrobinę słodyczy i koloru. Wybierając granat, należy zwrócić uwagę na owoce ciężkie jak na swój rozmiar, o jasnych, czerwonych owocach. Unikaj granatów z plamami lub pomarszczoną skórką, ponieważ mogą być one już nieświeże.

Zobacz też:  Czy tilapia jest zdrowa? Co warto o niej wiedzieć?

Aby zjeść granat, należy najpierw odciąć górną część owocu. Następnie nacinamy nożem skórkę owocu i ostrożnie ją obieramy. W środku znajduje się skupisko błyszczących, czerwonych pestek, zwanych arilami. Można je spożywać w całości lub wykorzystać do przygotowania soku z granatów. Wystarczy dodać pestki do blendera z odrobiną wody i zmiksować na gładką masę. Sok z granatów można pić na świeżo lub dodawać do koktajli, smoothie i innych napojów.

Do czego warto dodać granat?

Jego wyjątkowy smak sprawia, że jest on popularnym dodatkiem do wielu różnych potraw, od słodkich po pikantne. Granat można dodawać do jogurtu lub płatków śniadaniowych, aby zwiększyć ich wartość odżywczą, albo stosować jako dodatek do naleśników lub gofrów. Dobrze komponuje się także z mięsem, dzięki czemu jest doskonałym dodatkiem do sałatek i dań głównych.

Czy owoc granatu jest zdrowy?

Ten cierpki, soczysty owoc, jest pełen składników odżywczych i przeciwutleniaczy. Jest korzystny dla zdrowia serca, chroni przed nadciśnieniem i miażdżycą. Ponadto granaty zawierają dużo błonnika, który wspomaga zdrowe trawienie i wyrównuje poziom cukru we krwi.
Niezależnie od tego, czy spożywasz go samego, czy też używasz cierpkiego soku jako bazy do smoothie i koktajli, ten wszechstronny owoc z pewnością zapewni Ci doskonałe samopoczucie. Gdy tylko nauczysz się jak obrać granata, czeka cię wiele pysznych chwil!Zobacz także:
Archiwum: maj 2022

Dodaj komentarz