Jak jeść ramen? Podpowiadamy!

Ramen to rodzaj japońskiego dania, które składa się z makaronu pszennego, bulionu i dodatków takich jak warzywa, mięso i jajka. Ramen jest zwykle podawany w misce z pałeczkami. Jak jeść ramen? Odpowiadamy!

Makaron używany do tej zupy robi się z mąki pszennej, wody, soli i wody alkalicznej, co daje mu charakterystyczny żółty kolor. Zupa ramen jest zwykle przygotowywana na bazie bulionu z kurczaka lub wieprzowiny i może być aromatyzowana sosem sojowym, miso lub sosem rybnym. Jak jeść ramen? Odpowiedź poniżej!

Ramen – podstawowe informacje

Ramen to japońska zupa z makaronem, która może być podawana z różnymi dodatkami takimi jak gotowane jajka, wodorosty i duszona wieprzowina. Jest bardzo popularnym daniem w Japonii, a w ostatnich latach zdobył uznanie wśród mieszkańców Europy. 

Uważa się, że ramen pochodzi z Chin. Został wprowadzony do Japonii przez chińskich imigrantów pod koniec XIX wieku.

Bulion w ramenie może być czysty albo mętny. Czysty bulion jest zazwyczaj z kurczaka lub wieprzowiny, podczas gdy mętny bulion jest zazwyczaj z ryb albo owoców morza. 

Niezależnie od tego, czy szukasz obfitego posiłku, czy szybkiej przekąski, ramen jest świetną opcją. Więc następnym razem, gdy poczujesz głód, dlaczego nie spróbować ramenu?

Jakie są rodzaje ramenu?

Istnieje wiele różnych rodzajów ramenu, w zależności od składników w bulionie i dodatków. Najczęstszym rodzajem ramenu jest tonkotsu, który przygotowuje się na bulionie z kości wieprzowych. Inne popularne rodzaje tego dania to shoyu, miso i shio. Ramen może być podawany na zimno lub na gorąco.

Jak jeść ramen?

Ramen spożywa się przy użyciu pałeczek i specjalnie wyprofilowanej łyżki. O ile wykorzystanie łyżki w przypadku zupy nie powinno nikogo dziwić, tak spożywanie jej pałeczkami może niektóre osoby wprawić w zakłopotanie. Jednak nie ma w tym nic szczególnie trudnego. 

Zobacz też:  Jak jeść burgera? Podpowiadamy!

Dolną pałeczkę włóż między palec wskazujący a kciuk tak, aby ją unieruchomić. Natomiast górną pałeczkę umieść równolegle do pierwszej i przytrzymuj. Wybrany składnik chwyć końcówkami pałeczek, które układają się wówczas w literę „V”. Łyżki natomiast używaj do spożywania płynnej części potrawy.

Ramen jest zwykle przyozdobiony zieloną cebulką, suszonymi wodorostami i gotowanymi jajkami. Stał się tak popularny, ponieważ jest pyszny, łatwy do wykonania i stosunkowo niedrogi. Wiesz już, jak jeść ramen. Niezależnie od tego, czy jesteś w Tokio, w Nowym Jorku, czy w Warszawie, na pewno znajdziesz pyszną miskę ramenu, którą będziesz mógł się delektować. Pora wreszcie spróbować tego popularnego i pożywnego dania! 

Zobacz także:

Ocena

Dodaj komentarz