Gotowanie kukurydzy – jak długo gotować?

Kukurydza jest lekkim, słodkim i prostym w przygotowaniu daniem. W tekście podpowiadamy, jak wygląda prawidłowe gotowanie kukurydzy!

Kukurydza z dodatkiem masła, soli i natki pietruszki to prawdziwy wakacyjny klasyk. By zajadać się pyszną, świeżą kukurydzą, powinniśmy najpierw opanować gotowanie kukurydzy. Jak zrobić to prawidłowo, aby była chrupiąca i soczysta? O czym warto pamiętać w trakcie jej przyrządzania? Podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę, wybierając kukurydzę do gotowania?

Istnieje wiele różnych sposobów przyrządzania kukurydzy, ale najpopularniejsze z nich to gotowanie lub grillowanie. Jeśli chodzi o gotowanie kukurydzy, najważniejsze jest, aby wybierać młode i świeże kolby. Aby je przygotować, należy usunąć łuskę i jedwab, a następnie upewnić się, że w garnku jest tyle wrzącej wody, by po wrzuceniu do niego kukurydzy była ona całkowicie przykryta. Kukurydza powinna być gotowana przez około 10 minut, choć czas ten może się różnić w zależności od tego, jak młoda i delikatna jest kukurydza.

Wybierając kukurydzę do gotowania, należy zwracać uwagę na kłosy, które są nieskazitelne i pozbawione ciemnych plamek lub pęknięć. Ziarna powinny być pulchne i ciasno upakowane, co świadczy o ich świeżości. Ponadto należy sprawdzić, czy frędzle na szczycie kolby nie zaczęły brązowieć lub czernieć, ponieważ może to oznaczać pleśń wewnątrz kolby. Warto również dokładnie przyjrzeć się jedwabiowi wokół kłosa, ponieważ jego zły stan może oznaczać, że kukurydza jest przejrzała lub uszkodzona w inny sposób. Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz mieć pewność, że wybierzesz w sklepie jakościową kukurydzę.

Jeśli zamiast tego zdecydujesz się na grillowanie kukurydzy, możesz zastosować te same podstawowe zasady, co w przypadku kukurydzy gotowanej. Przed grillowaniem możesz ją doprawić solą oraz pieprzem, jeśli chcesz wzmocnić smak. Niezależnie od tego, czy wolisz gotowanie kukurydzy na parze, czy grillowanie jej, kolba kukurydzy jest świetną przekąską.

Zobacz też:  Jak ugotować jajko na miękko?

Jak zrobić kukurydzę z piekarnika?

Kukurydza z piekarnika to pyszny i łatwy sposób na delektowanie się świeżą przekąską. Aby przygotować kukurydzę z piekarnika, należy rozgrzać go do temperatury 180 stopni Celsjusza. Następnie wyłuskaj kukurydzę i usuń z niej cały jedwab. Potem pokrój kukurydzę na kawałki. Roztop masło w małym naczyniu i posmaruj nim kukurydzę. Dopraw ją solą, pieprzem i innymi przyprawami, które lubisz. Na koniec zawiń kukurydzę w folię i połóż na blasze do pieczenia. Piecz ją przez około 30–35 minut. Smacznego!

Jak długo gotować kukurydzę w szybkowarze?

Aby ugotować kukurydzę w szybkowarze, należy ustawić timer na 3 do 5 minut, w zależności od wielkości i świeżości ziaren kukurydzy. Kukurydza prosto z kolby może być gotowana dłużej niż ziarna wstępnie obrane lub wcześniej zamrożone, ponieważ są one zazwyczaj twarde i mogą wymagać nieco dłuższego czasu gotowania. W przypadku tego sposobu gotowania można zastosować metodę naturalnego uwalniania, a w przypadku małej ilości czasu można skorzystać z opcji szybkiego uwalniania. Po ugotowaniu kukurydzy wystarczy podać ją z odrobiną masła lub ulubionymi przyprawami, aby uzyskać błyskawiczny i prosty dodatek do dania.

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie kukurydzy. Można ją gotować na parze, piec lub dodawać do zup i sosów. Następnym razem, gdy będziesz w sklepie spożywczym, kup kolbę kukurydzy i wykorzystaj ją w swoim kolejnym posiłku. Pamiętaj też, że przy odrobinie wprawy gotowanie kukurydzy nie jest wcale takie trudne!Zobacz także:
Archiwum: maj 2022

Dodaj komentarz