Jak zrobić pyszny domowy popcorn?

Popcorn to przepyszna i stosunkowo łatwa do przygotowania przekąska. Możesz go podać gościom podczas wieczoru filmowego lub zrobić dzieciom, gdy zaproszą do domu przyjaciół. Przygotowanie popcornu w domu nie zajmuje dużo czasu, ale trzeba bardzo uważać, aby go nie przypalić. Jak zrobić to poprawnie?

Podczas przyrządzania popcornu bardzo ważne jest rozgrzanie oleju do odpowiednio wysokiej temperatury. Przekąskę możesz przygotować samodzielnie w domu przy użyciu dużego garnka z pokrywką. W zrobieniu popcornu pomoże Ci także specjalna maszyna do popcornu. Sprawdź oba sposoby i wybierz ten, który będzie dla Ciebie bardziej odpowiadał!

Domowy popcorn krok po kroku

Samodzielne zrobienie popcornu nie jest trudne, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Rozgrzane ziarna kukurydzy będą gwałtownie rosnąć i strzelać, dlatego to ważne, aby dobrze zabezpieczyć garnek na ten czas. Do przyrządzenia tej przekąski będą Ci potrzebne:

  • ziarna kukurydzy,
  • olej,
  • sól,
  • garnek z pokrywką.

Pierwszym krokiem jest odmierzenie odpowiedniej ilości ziaren. Kukurydza powinna pokrywać całe dno garnka. Przesyp ją do osobnej miski, a na dno garnka wylej olej w taki sposób, aby zostało w całości nim przykryte. Następnie rozgrzej olej do temperatury 160 stopni i wsyp ziarna do garnka. Przykryj garnek pokrywką i mieszaj kukurydzę raz na jakiś czas, trzymając garnek za uchwyty. Jeśli uchwyty będą gorące, to chwyć je przez ścierkę, aby się nie oparzyć. 

Gdy częstotliwość uderzeń znacząco się zmniejszy, zdejmij garnek z ognia i odczekaj jeszcze chwilę. Po ustaniu strzelania ściągnij pokrywkę, przesyp popcorn do miski i oprósz go solą. Popcorn możesz podać gościom od razu lub możesz też poczekać, aż trochę ostygnie.

Maszyna do popcornu – poznaj jej zalety

Jeśli lubisz popcorn i często go przyrządzasz, to przyda Ci się dobrej jakości maszyna do popcornu. To urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i znacząco skraca czas, jaki trzeba przeznaczyć na zrobienie przekąski. Mając taką maszynę, nie musisz się martwić, że ziarna się przypalą, a cały proces możesz wygodnie obserwować przez przezroczystą szybkę.

Zobacz też:  Thermomix 7 – kiedy pojawi się nowy model?

Maszyna do popcornu ma atrakcyjny kształt i jest bardzo bezpieczna. W efekcie do przyrządzania popcornu możesz zaangażować również dzieci. W zestawie znajdziesz:

  • miskę na popcorn,
  • łyżkę do odmierzania ziaren,
  • miarkę do oleju.

Maszynę do popcornu obsługuje się za pomocą dwóch przycisków, które odpowiadają za włączanie i wyłączenie grzałki oraz światła. W urządzeniu znajduje się garnek pokryty od wewnątrz teflonem, dzięki czemu popcorn się nie przypala, a całość jest wyjątkowo łatwa do wyczyszczenia. Po przyrządzeniu przekąski nie zapomnij o dodaniu soli. Tak przygotowany popcorn na pewno przypadnie do gustu Twoim gościom.

Maszyna do popcornu to bezpieczny i szybki sposób na zrobienie tej popularnej przekąski. Możesz ją wygodnie włączyć i zająć się w tym czasie czymś innym, a urządzenie poinformuje Cię, gdy popcorn będzie gotowy. Dzięki niej uzyskasz idealnie miękki i chrupiący popcorn bez większego wysiłku.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz