Śledzie po cygańsku – Thermomix. Prosty przepis na pyszne danie!

Śledzie po cygańsku – Thermomix to danie, które łatwo zrobisz w nieco ponad dwie godziny. Chcesz, aby śledzie po cygańsku znalazły się na wigilijnym stole? Sprawdź, jak je zrobić z wykorzystaniem Thermomixa!

Na Święta Bożego Narodzenia przygotowuje się wiele różnych potraw, a dla niektórych osób jedną z obowiązkowych pozycji są śledzie po cygańsku. Thermomix jest urządzeniem, w którym przygotujesz je dosłownie w chwilę! Śledzie po cygańsku to jedna z tych potraw, które najlepiej smakują na drugi lub trzeci dzień, zatem najlepiej zrobić ją 12 dni przed świętami. Sprawdź, co będziesz potrzebował do stworzenia śledzi po cygańsku!

Śledzie po cygańsku – Thermomix. Lista potrzebnych składników

Masz niewiele czasu, aby przygotować śledzie po cygańsku? Thermomix zatem może ci się przydać. Mając to wielofunkcyjne urządzenie, przygotujesz tę potrawę bardzo szybko. Co będziesz potrzebował, oprócz Thermomixa, aby zrobić śledzie na wigilię?

 • 500 g filetów śledziowych solonych, a’la Matjas;
 • 120 ogórków konserwowych;
 • 1 ząbek czosnku;
 • 5 g czerwonej, świeżej papryczki chilli;
 • 40 g oleju rzepakowego;
 • 20 g ostrej musztardy;
 • 150 g ketchupu.

Oprócz powyższych produktów niezbędne będą także przyprawy takie jak:

 • 1 łyżeczka mielonej papryki słodkiej;
 • ½ łyżeczki mielonej papryki ostrej;
 • ¼ łyżeczki pieprzu czarnego, świeżo mielonego;
 • ¾ łyżeczki cukru.

Jak zrobić śledzie po cygańsku w Thermomixie?

Jeśli masz już wszystkie składniki, aby przygotować śledzie po cygańsku w Thermomixie, to czas zabrać się do pracy. Zacznij od pokrojenia filetów śledziowych solonych na 2 cm kawałki, a także ogórków konserwowych, papryczki chili i cebuli. Następnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami: 

 1. W naczyniu miksującym umieść czosnek i chili. Rozdrobnij te składniki – 3 sekundy / obroty 8. Następnie zgarnij je kopystką ze ścianek na dno naczynia.
 2. Wrzuć cebulę i 10 g oleju. Ponownie rozdrobnij 5 sekund / obroty 5. Przełóż do innego naczynia (np. miski) i odstaw na bok.
 3. Do naczynia miksującego dodaj ogórki i rozdrobnij – 6 sekund / obroty 4. Dodaj je do miski, w której znajduje się już cebula, czosnek i chili. 
 4. Wlej do naczynia pozostałą ilość oleju, dodaj musztardę, ketczup i przyprawy. Wymieszaj 10 sekund / obroty 3. Dodaj to wszystko do miski, w której są inne składniki i dokładnie wymieszaj. 
 5. Na pokrywę naczynia postaw miskę z sosem i odważ do niego śledzie, a następnie wymieszaj kopystką. Następnie odstaw je do lodówki na przynajmniej 2 godziny.
Zobacz też:  Thermomix – zupa grzybowa. Sprawdzony przepis

Wiesz już, jak zrobić śledzie po cygańsku w Thermomixie. Nie jest to wcale trudne! Wystarczą jedynie chęci. Mamy nadzieję, że z naszym przepisem przygotowanie tej potrawy nie sprawi żadnych problemów. Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Dodaj komentarz