Dieta na męskie problemy

Prawdziwa męskość kojarzona jest z dojrzałością, siłą fizyczną, zdolnością zapewnienia odpowiedniego bytu dla swojej rodziny. Rozwój cywilizacyjny sprawił, że wymagania stale rosną. Jak za nimi nadążyć, kiedy cięgle trzeba żyć w biegu, borykać się ze stresem, jeść w pośpiechu? Jak utrzymać zdrowie intymne i oddalić od siebie problemy z erekcją?

Co wpływa na spadek sprawności seksualnej?

Aby doszło do erekcji potrzebne jest współdziałanie układu krwionośnego i nerwowego, co pozwala na powiększenie i usztywnienie penisa, tak aby mogło dojść do stosunku płciowego. Czasami występują zaburzenia tego procesu, polegające na niemożności osiągnięcia lub utrzymania wzwodu. Problemy z erekcją dotyczą wielu mężczyzn, zwłaszcza tych wchodzących w wiek średni. Są przyczyną kompleksów, wstydu, często tematem tabu. Trudności z zaspokojeniem potrzeb własnych i partnerki sprawia, że gwałtownie  maleje poczucie wartości.

Niepotrzebnie mężczyźni często omijają ten temat, ponieważ znając przyczyny udałoby się zaradzić wielu problemom. Wczesna diagnostyka, to klucz to wygranej. Na problemy w sypialni wpływa wiele czynników. Do tych biologiczno-medycznych należą zaburzenia tarczycy, miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, wyskoki poziom cholesterolu, zaburzenia neurologiczne. Tutaj w walce o zdrowie seksualne konieczna jest współpraca z lekarzem.

Na jakość życia intymnego wpływa także stan psychiczny. Okazuje się, że ciągły stres, brak ruchu, rosnące wymagania w pracy i w domu, notoryczne zmęczenie przekładają się na niechęć do odbycia stosunku seksualnego. Sprawy łóżkowe schodzą na plan dalszy.

Kłopoty z męskością często występują na skutek nieprawidłowej diety. Zarówno nadmiar, jak i niedobór odpowiednich składników w pożywieniu, powiązany z brakiem aktywności fizycznej, przyczynia się do ich powstania.

Problemy z erekcją a dieta

Powszechnie wiadomo, że otyłość jest przyczyną wielu chorób, takich jak cukrzyca, czy nadciśnienie. Identycznie nadmiar pokarmu, produkty wysokokaloryczne, bogate w nasycone kwasy tłuszczowe pożywienie staje się przyczyną kłopotów w łóżku. Siedzący tryb życia, uniemożliwiający spożytkowanie nadmiarów energii dodaje oliwy do ognia.

Zobacz też:  Kompot z czereśni – ile cukru na litr wody dla perfekcyjnej słodyczy?

Okazuje się, że jedząc niektóre potrawy można wyjątkowo wspomóc potencję. Cynk zawarty w orzechach, ciemnym pieczywie, rybach wpływa korzystnie na produkcję testosteronu, czyli hormonu męskości. Bardzo istotny jest też selen, mający działanie antyoksydacyjne i poprawiający jakość spermy. Nie bez powodu zawsze wierzono w działanie pestek z dyni i słonecznika, brązowego ryżu, chudego mięsa.

Do poprawy życia intymnego przyczyniają się też witaminy C i E należące do antyoksydantów, które ulepszają ogólną kondycję człowieka. Spożywanie owoców i warzyw dostarcza tych składników i pomaga jednocześnie utrzymać odpowiednią wagę ciała.

Nikomu nie trzeba już tłumaczyć, że nadmierne picie alkoholu potrafi odebrać animuszu każdemu bohaterowi. Jest to substancja, której zdecydowanie należy się wystrzegać.

Milczenie w sypialni

Problemy z erekcją zawsze przekładają się na stan samopoczucia. Powodują sfrustrowanie, a nawet stany depresyjne. Bardzo ważne jest, aby mieć świadomość przyczyn ich powstawania i umiejętnie zapobiegać. Kiedy profilaktyka nie wystarcza, stłamsić wstyd i udać się po poradę lekarską.  Zobacz także:
Archiwum: luty 2022

Dodaj komentarz