Czy groszek konserwowy jest zdrowy?

Groszek konserwowy to jeden z najczęściej stosowanych w kuchni produktów. Nie traci koloru i konsystencji, jednak czy groszek konserwowy jest zdrowy? Jakie ma wartości odżywcze? Czy warto go włączyć do swojej diety?

Czy groszek konserwowy jest zdrowy? Tak, ten słodki i delikatny produkt jest bogaty w węglowodany, białko i witaminy. Zawiera również kwas foliowy i magnez. Doskonale się nadaje do sałatek czy sosów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na jego temat!

Groszek konserwowy – garść przydatnych informacji

Groszek w puszce można znaleźć w wielu sklepach spożywczych i supermarketach. Może być spożywany jako dodatek do dań lub stosowany w różnych przepisach kulinarnych. Groszek konserwowy zawiera dużo błonnika i białka, dlatego może być zdrowym dodatkiem do diety. 

Zawiera jednak dużo sodu, dlatego należy spożywać go z umiarem. Jeśli stosujesz dietę niskosodową, możesz szukać groszku konserwowego z oznaczeniem „niskosodowy”.

Czy groszek konserwowy jest zdrowy?

Groszek konserwowy jest popularnym i smacznym sposobem na wzbogacenie diety o warzywa, ale być może zastanawiasz się, czy groszek konserwowy jest zdrowy. Trzeba przyznać, że jest on dobrym źródłem składników odżywczych takich jak błonnik, witamina C i foliany. Ma również niską zawartość kalorii i tłuszczu. 

Może jednak zawierać dodatek soli i cukru. Dlatego przed zakupem groszku konserwowego należy przeczytać etykietę z informacją o jego wartości odżywczej. Należy również szukać puszek oznaczonych jako „bez dodatku soli” lub „o niskiej zawartości sodu”. Groszek konserwowy może być zdrowym dodatkiem do diety, o ile wybierasz go mądrze i spożywasz z umiarem.

Groszek konserwowy – wartości odżywcze

Nadal się zastanawiasz, czy groszek konserwowy jest zdrowy? Jest on dobrym źródłem składników odżywczych, w tym błonnika, witaminy C i folianów. Jedna filiżanka groszku konserwowego zawiera ok:

  • 110 kalorii
  • 0 gramów tłuszczu
  • 7 gramów błonnika
  • 12 gramów węglowodanów
  • 6 gramów białka.
Zobacz też:  Czy kefir jest zdrowy? Czy warto go spożywać?

Groszek konserwowy zawiera również znaczne ilości żelaza, potasu i magnezu. Dlatego następnym razem, gdy będziesz szukać taniego i zdrowego sposobu na dodanie większej ilości warzyw do swojej diety, sięgnij po puszkę groszku!

Zastosowanie groszku konserwowego w kuchni

Groszek konserwowy jest podstawowym składnikiem wielu potraw. Można go używać w zupach i gulaszach, dodawać do ryżu lub makaronu albo po prostu spożywać jako dodatek do dań. Jest wszechstronnym składnikiem, który można stosować zarówno w daniach słodkich, jak i pikantnych. Oprócz tego, że jest zdrowym i niedrogim rozwiązaniem, groszek konserwowy jest również szybki w spożyciu, ponieważ nie wymaga gotowania ani przygotowywania. Wystarczy otworzyć puszkę i dodać groszek do swojego przepisu. 

Niezależnie od tego, czy szukasz szybkiego i łatwego posiłku, czy chcesz wzbogacić swoje danie o dodatkowe wartości odżywcze, groszek konserwowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jeśli twoim potrawom brakuje kolorytu, warto dodać do nich porcję groszku. Soczysta, zielona barwa niewielkich, okrągłych nasion nie tylko poprawi wygląd wielu potraw, ale przede wszystkim ich smak. Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu nie będziesz się więcej zastanawiać, czy groszek konserwowy jest zdrowy.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022

Dodaj komentarz