Jak obrać melona? Poznaj szybkie i proste sposoby!

Melon to owoc, którym delektują się ludzie na całym świecie. Jakie są jego właściwości odżywcze i jak wpływają na nasze zdrowie? Jak obrać melona? Dowiesz się tego z naszego tekstu!

Melon w codziennej diecie uzupełnia niedobory witamin w organizmie (m.in. A, E, K), zmniejsza poziom stresu, korzystnie wpływa na nasze oczy oraz chroni przed chorobami serca czy nowotworami. Owoc ten jest również doskonałym sposobem na nawodnienie, zwłaszcza w upalne dni. Trzeba jednak pamiętać, że jest delikatny, dlatego warto wiedzieć, jak obrać melona.

Jak obrać melona?

Zanim przystąpimy do spożywania tego pysznego owocu, powinniśmy wiedzieć, jak obrać melona. Jeśli chodzi o obieranie skórki melona, można skorzystać z kilku różnych metod. Pierwsza metoda to tradycyjne podejście polegające na krojeniu ostrym nożem skórki w cienkie, poziome plastry. Jest to zazwyczaj najszybszy sposób obierania melona, choć może być nieco uciążliwy, jeśli skórka jest duża lub twarda. Można też spróbować użyć obieraczki do warzyw, która znacznie ułatwia i przyspiesza obieranie. Ta metoda może jednak prowadzić do nierównych plasterków, zwłaszcza jeśli melon ma grubą skórkę.

Desery i dania, które możesz przygotować z melona

Istnieje wiele pysznych sposobów na włączenie melona do swojej kuchni, niezależnie od tego, czy szukasz słodkiego przysmaku, czy czegoś wytrawnego. Na deser spróbuj zmiksować melona z jogurtem i lodem, aby uzyskać orzeźwiające smoothie, lub upiecz kawałki melona w kolorowym cieście. Jeśli masz ochotę na coś bardziej wytrawnego, spróbuj zgrillować kawałki spadzi i dodać do nich ser feta oraz posiekaną miętę. Melon można wykorzystać jako nadzienie do słodkich i pikantnych wypieków, dodać do wontonów (pierożki popularne w kuchni chińskiej), lub użyć go jako składnik polewy do ciast i tart.

Zobacz też:  Ile kg jabłek na litr soku? Taka ilość wystarczy na domowe przetwory!

Skąd pochodzi melon i jak smakuje?

Istnieje wiele różnych rodzajów melonów, ale wszystkie mają pewne wspólne cechy. Większość melonów jest duża i okrągła, ma twardą skorupę zewnętrzną i słodkie, mięsiste wnętrze. Melony można jeść na surowo lub wykorzystywać w różnych przepisach. Uważa się, że melony pochodzą z Afryki lub Azji i są uprawiane od tysięcy lat. Obecnie melony uprawia się w wielu częściach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii i Chinach. Najpopularniejszym rodzajem melona w Stanach Zjednoczonych jest kantalupa, która ma jasnopomarańczowy miąższ i wyrazisty słodki smak.
Jak widać, właściwości zdrowotne melona są bardzo cennym dodatkiem w codziennej diecie. Ten pyszny owoc zdecydowanie zasługuje na większą uwagę w trakcie zakupów. Sałatka wzbogacona o miodowy miąższ melona okaże się hitem w trakcie letniego grillowania, ale będzie też świetną przekąską na drugie śniadanie. Pamiętaj też, jak obrać melona, by nie uszkodzić jego soczystego i bardzo delikatnego wnętrza.Zobacz także:
Archiwum: maj 2022

Dodaj komentarz